Logowanie
Kategorie wydarzeń
Miasta
PL
EN
Pomoc Organizuj ze Stage24 Jak to działa? Kontakt
"NieObecni" Gaba Janusz i Michał Ciesielski | koncert 20.09.2024 bilety

"NieObecni" Gaba Janusz i Michał Ciesielski | koncert

20.09.2024 //  21:00 //  Teatr BOTO, Sopot

Bilety na wydarzenieBilety
Do ceny biletów doliczona jest opłata serwisowa
Opis wydarzeniaInformacje

Projekt "NieObecni" to inicjatywa mająca na celu uczczenie pamięci
nieżyjących już wielkich twórców, kompozytorów tj. Zbigniew
Wodecki, Grzegorz Ciechowski, Krzysztof Komeda, Tomasz
Stańko, Anna Jantar czy Romuald Lipko. Wszystko to
wybrzmiewa w nowych aranżacjach Michała Ciesielskiego,
które opierają się na współczesnych kontekstach
jednocześnie zachowując pierwotne melodie.

Duet zaprezentuje wybrane utwory z projektu NieObecni, jak również autorskie kompozycje artystki.

 

Gaba Janusz - wokal

Michał Ciesielski - pianino 

 

Gaba Janusz - znakomita wokalistka jazzowa, absolwentka i niegdysiejsza pedagożka Akademii Muzycznej w Gdańsku po kilku latach aktywnej pracy twórczej na południu Polski, powraca do Trójmiasta, aby przedpremierowo, w kameralnej odsłonie, zaprezentować swój nowy projekt "NieObecni". Wystąpi w duecie ze współautorem tego projektu, pianistą Michałem Ciesielskim, z którym współpracuje od wielu lat.

 

Projekt "NieObecni" to inicjatywa mająca na celu uczczenie pamięci
nieżyjących już wielkich twórców, kompozytorów tj. Zbigniew
Wodecki, Grzegorz Ciechowski, Krzysztof Komeda, Tomasz
Stańko, Anna Jantar czy Romuald Lipko. Wszystko to
wybrzmiewa w nowych aranżacjach Michała Ciesielskiego,
które opierają się na współczesnych kontekstach
jednocześnie zachowując pierwotne melodie.

Duet zaprezentuje wybrane utwory z projektu NieObecni, jak również autorskie kompozycje artystki.

 

Gaba Janusz - Gaba Janusz (Gabriela Janusz - Zięba) – polska wokalistka,

kompozytorka i autorka tekstów, pedagog, nauczyciel emisji głosu.
Absolwentka ZSM nr 1 w Rzeszowie w klasie skrzypiec.
Ukończyła studia na kierunku Wokalistyka Jazzowa w klasie Krystyny Stańko w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku otrzymując dyplomnz wyróżnieniem. Przez 4 lata pełniła funkcje pedagoga na tejże uczelni. W latach 2013 - 2018 współpracowała z trójmiejskim Teatrem Wybrzeże, biorąc udział w spektaklu (g)DZIE-CI FACECI.
Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów muzycznych m.in. Europejskich Integracji Muzycznych 2013 (II Nagroda) oraz I Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, gdzie w 2011 roku otrzymała Złotą Różę Małego Księcia (I Nagroda). W 2014 roku Gaba Janusz z zespołem zajęła I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców PIOSENKARNIA i wystąpiła podczas Koncertu Laureatów w warszawskim Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, połączonym z ogólnopolską transmisją na antenie radiowej Trójki. W 2023 roku zdobyła II miejsce na Festiwalu DINO TOP z piosenką „Odchodząc” Grzegorza Ciechowskiego.

Występowała na największych polskich festiwalach jazzowych (m.in.
Jazz Jantar, Ladies’ Jazz Festival, Festiwal Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach).

Za swoje osiągnięcia artystyczne została w 2013 roku uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawaną najwybitniejszym młodym polskim twórcom.

Ma na swoim koncie wydaną w 2016 roku debiutancką płytę z muzyką
autorską pt. „Chwile, które znasz”.

W ramach stypendium „Kultura w sieci" zrealizowała projekt pt.
„Zaśpiewam Wam wierszem”, który miał ma na celu skomponowanie muzyki do wybranych wierszy.

W 2018 roku została zaproszona do nagrania płyty autorstwa Szymona Sutora „Jazz Septet & String Orchestra”. Album zdobył Fryderyka 2020 w kategorii fonograficzny debiut roku.

W 2021 roku otrzymała Stypendium Twórcze Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach którego realizuje projekt pt. „Podkarpackie kolędy” na wokal, kwartet smyczkowy i fortepian.
Jest inicjatorką Rzeszowskich Zaduszek Jazzowych, które odbywają się co roku na jesień w czasie Święta Zmarłych.

W swoim repertuarze artystycznym ma także projekt pt. „Gaba Janusz i Multifolk Quartet”, który przedstawia różne odcienie muzyki ludowej a także autorskie kompozycje w akustycznym wydaniu.
Na co dzień współpracuje w rzeszowskim Teatrze Maska, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Akademii Aktorskiej Artysta jako instruktor wokalny.

 

 

Michał Ciesielski - Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy pochodzący z Gdańska. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalności kompozycja jazzowa (w klasie prof. Leszka Kułakowskiego) oraz specjalności fortepian jazzowy (w klasie prof. Włodzimierza Nahornego oraz dr. Sławomira Jaskułke). 

Michał Ciesielski jest liderem Trójmiejskiego tria Confusion Project, solistą oraz aranżerem i sidemanem licznych projektów. Michał ma na koncie 4 płyty studyjne oraz 2 płyty live z Confusion Project, a także 3 płyty solowe – „Between Black & White”(2013), „Share Location” (2019) oraz „Racing Thoughts”(2023). Premiera „Share Location” miała miejsce jako suppor przed występem Hiromi w Gdańsku w październiku 2019 roku. Jako muzyk sesyjny – ma na koncie kilkanaście płyt, w tym projekt 'Daniel Nosewicz - the Shining", który został nagrodzony Fryderykiem za najlepszy debiut jazzowy roku.

Koncertował w wielu krajach Europy i Azji: Niemcy, Holandia, Szwecja, Litwa, Włochy, Wielka Brytania, Rosja, Kazachstan, Chiny, Mongolia, Wietnam. W 2023 roku wraz z wokalistką Simoną De Rosą odbył trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Miami, Waszyngton)

W latach 2018 - 2022 Michał wykładał fortepian jazzowy w Beijing Contemporary Music Academy i intensywnie koncertował głównie w Chinach, w tym w takich miejscach jak: Taihu Jazz Festival, Meeting Jazz Festival, Blue Note Beijing czy Blue Note Shanghai. Wielokrotnie współpracował z fundacją Jazz Po Polsku grając koncerty autorskie oraz promujące polski jazz w Chinach (w tym 3 trasy po Chinach z Confusion Project w 2019, 2023 i 2024 roku) . Od 2022 roku jest kierownikiem artystycznym oraz kompozytorem projektu “European Jazz Encounters in China”, organizowanym przez liczne Europejskie instytucje kultury w Chinach, promującym Europejską i Chińską muzykę ludową i jazzową.

OpinieOpinie

Opinie