Logowanie
Kategorie wydarzeń
Miasta
PL
EN
Pomoc Organizuj ze Stage24 Jak to działa? Kontakt
Gilad Atzmon Trio | 23.11.2024 Scena Teatr Atelier w Sopocie 23.11.2024 bilety

Gilad Atzmon Trio | 23.11.2024 Scena Teatr Atelier w Sopocie

23.11.2024 //  19:00 //  Teatr Atelier, Sopot

Bilety na wydarzenieBilety
STANDARD
dostępna do wyczerpania - najpóźniej do
23.11.2024
79 PLN

Liczba sztuk

Opis wydarzeniaInformacje

Fundacja ArtFormacja22 zaprasza na doskonały koncert Trio Gilada Atzmana. 

 

Muzyka zespołu to piękny i melodyjny jazz oparty na tradycji oraz ludowych wątkach muzyki arabskiej. Atzmon w imponujący sposób demonstruje niesłabnącą kreatywność i potencjał twórczy. Szczerość wypowiedzi, perfekcja wykonawcza oraz dbałość o każdy dźwięk, zabiera słuchacza do świata  pełnego kolorów i ukrytych historii. 

 

 

Gilad Atzmon wraz z Piotrem Lemańczykiem i Adamem Golickim to doskonale korespondujące trio, które na scenie odnajduje się idealnie, ukazując publiczności swoje trzy spójne wrażliwości muzyczne. 
 

Gilad Atzmon - sax

Piotr Lemańczyk - bass

Adam Golicki - drums

 

Gilad Atzmon (ur. 1963) — muzyk jazzowy, pisarz i aktywista polityczny. Młodość spędził w Jerozolimie, gdzie studiował na Rubin Academy of Music. Gra na saksofonie, klarnecie i innych intrumentach dętych. W wieku 32 lat, rozczarowany polityką Izraela, wyemigrował do Anglii. Razem z założonym przez siebie zespołem Orient House Ensemble, a także solowo nagrał ponad 10 płyt. W muzyce czerpie przede wszystkim z tradycji Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie nagradzany, jest uznawany za jednego z najlepszych współczesnych saksofonistów. „Moja jedna jedyna miłość” to jego druga książka.

 

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Jego droga artystyczna zaczęła się w 1993 roku, kiedy to z kartuskiego środowiska muzycznego powstał jazzowy zespół o nazwie Orange Trane. Po dwóch latach działalności,

grupa pojechała na konkurs dla młodych muzyków Jazz Juniors 95 do Krakowa, gdzie zespół został laureatem II miejsca, a Piotra Lemańczyka nagrodzono za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszego instrumentalistę festiwalu. W 1996 roku przeprowadził się do Gdańska.

Tam bardzo szybko zaczął współpracę ze znaczącymi nazwiskami świata jazzu takimi jak: Maciej Sikała, Emil Kowalski, Wojciech Staroniewicz czy Leszek Dranicki. Współtworzył gdańskie środowisko jazzowe. Kolejne kroki kariery to koncert na festiwalu Jazz nad Odrą 96 i nagroda za najlepszą kompozycje, oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 , gdzie wraz z zespołem Orange Trane otrzymał "Klucz do Kariery". Po niedługim czasie koncertował już z legendami polskiego jazzu, a byli to: Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Tomasz Szukalski i innymi. Dołączył do zespołu 0-58, z którym zagrał wiele koncertów w Polsce jak i za granicą. Nie długo po tym, jego droga artystyczna przybrała wymiar międzynarodowy. Rozpoczęła się współpraca z gwiazdami światowego jazzu takimi jak: Randy Brecker /USA/, Mike Stern /USA/, Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/, Leni Stern /USA/, Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski. Nagrał blisko 70 płyt, w tym osiem autorskich, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum, Jazzpress, The Guardian. Koncertował w USA, Szwecji, Kanadzie, Izraelu, Malezji, Korei

Południowej, Rosji, Singapurze, Bułgarii, Rumunii, Niemczech, Słowacji, Francji, Finlandii, Grecji, Mołdawii, Austrii i wielu innych krajach. Swego czasu był jedynym Europejczykiem nowojorskiego zespołu BEATLEJAZZ. Zawsze wysoko notowany w corocznej ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. Piotr Lemańczyk jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu Kartuzy Jazz Bass Days.
 

Adam Golicki - Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce.

Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His

Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festival w Indonezji. Adam Golicki posiada w swojej dyskografii trzy autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków, m. in. Adama Barucha, Macieja Nowotnego czy Marty i Roberta Ratajczaków. Czwarty album jest w przygotowaniu. Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

OpinieOpinie

Opinie