Logowanie
Kategorie wydarzeń
Miasta
PL
EN
Pomoc Organizuj ze Stage24 Jak to działa? Kontakt
VII Gorzowski Splin Festiwal 29/30.09.2023 29.09.2023 bilety

VII Gorzowski Splin Festiwal 29/30.09.2023

29 - 30.09.2023 //  Klub MagnetOffOn, Gorzów Wlkp.

Bilety na wydarzenieBilety
Opis wydarzeniaInformacje

Siódma edycja Festiwalu Gorzowski Splin jak co roku poszukuje muzycznych zjawisk i próbuje zakorzenić na Lubuskiej Ziemi tradycję odkrywania nowych muzycznych obszarów. Na celowniku organizatorów są zespoły i wykonawcy rzadko odwiedzający nasze strony, artyści ze scen klubów studenckich i lokalnych środowisk wielkomiejskich, ale nie tylko. Splin lubi być eksperymentalno-jazzowy, post rockowy, psychodeliczny, trochę rockowy, trochę elektroniczny i najlepiej nieoczywisty gatunkowo. Siódma edycja w całości odbędzie się na terenie Łaźni czyli w klubach MagnetOffOn i Sejf.

 Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

 

Wystąpią:

*Piątek:

Spalarnia x Marcioz

Figger & Maja Laura

Temperatura Pokojowa

Cupak

Olbrzym i Kurdupel

drewnofromlas

 

*Sobota:

Bogdan Sekalski

good night chicken

Daniel Adamski

AMPACITY

Migdal

 

 

Ampacity 

Zespół założony w 2012 roku w Gdyni przez Piotra Paciorkowskiego, Wojciecha Lackiego, Jana Galbasa, Sebastiana Sawicza i Marka Kosteckiego, w swojej twórczości eksplorujący rejony rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej i alternatywnej oraz space rocka. Wydana w 2013 roku debiutancka płyta “Encounter One” odbiła się szerokim echem wśród fanów alternatywnej muzyki gitarowej, co zaowocowało zaproszeniem na OFF Festival oraz liczne koncerty krajowe i europejskie. W przeciągu 4 lat działalności zespół wydał kolejne dwa wydawnictwa ("Superluminal" w 2015 oraz "The Sum of All Flaws" z 2016 roku), po czym zawiesił działalność. W styczniu bieżącego roku Ampacity ogłosiło powrót na scenę w czteroosobowym składzie i zapowiedziało nowy album, który ukazał się 31 marca nakładem wydawnictwa Piranha Music.

-------------------------------

 

Good Night Chicken

Grający ciężką, psychodeliczną, głośną, szybką i bezpośrednią

muzykę bydgoski duet grający od 2013 roku. Skład tworzą aktualnie Artur Kujawa (gitara,

wokal, zabawki) i Tomasz Gołda (perkusja, perkusjonalia). Na koncie mają kilka albumów,

trochę koncertów, parę występów na festiwalach, liczne ogłuszenia widowni na występach na

żywo. Kontakt z muzyką duetu można porównać do sytuacji głębokiej zadumy nad stertą

połowicznie zanurzonych w wodzie naczyń w zlewie w niedzielny, jesienny wieczór, sytuacji, w

której dusza chce tańczyć w mokrym dymie, a ciało czeka kontakt z mętną wodą z resztkami

jedzenia. Będzie bardzo głośno i intensywnie. Muzyka zespołu:

LOS VAQUEROS MUERTOS (album z 2022r., wyd. Prądy, heavy/stoner/doom/psychedelic)

https://goodnightchicken.bandcamp.com/.../los-vaqueros...

EUDAJMONIA (album z 2019r., wyd. Prądy, alternative/garage/surf/indie/po polsku)

https://goodnightchicken.bandcamp.com/album/eudajmonia

YOU LIKE THE TASTE, DON'T YOU? (album z 2018r., wyd. Music Is The Weapon,

garage/surf/indie)

https://goodnightchicken.bandcamp.com/.../you-like-the...

SPOTIFY

https://open.spotify.com/artist/2ZaFIxH8vM7Rh1mAFacIhT...

YOUTUBE

https://www.youtube.com/@goodnightchicken3356

-----------------------------------------

 

Temperatura pokojowa

 

Jest nowym tworem na gorzowskiej scenie muzycznej. Otwartość muzyków na wpływy wielu nurtów muzycznych stworzył ciekawy dźwiękowy kolaż, pozwalający grupie uwolnić swoje nastroje. Gęste powietrze i surowe przestrzenie idealnie współgrają z jesiennym splinem miasta średniej wielkości. I dodać, że po miesiącach zabawy z muzyką na sali prób będzie to ich pierwszy koncert!!! Temperatura pokojowa to syntezatory (daniel adamski) gitara (cyprian anders) bass (kuba gruszka) i gary (cupak).

 

----------------------------------------------

 

 

drewnofromlas

 

drewnofromlas [pisownia: jeden wyraz, małymi literami, wymowa: akcent na przedostatnią  sylabę] to demokratyczny twór muzyczny - partnerski kompozyt tworzony przez sześciu przyjaciół: 

aga_tre [melodie, teksty, śpiew] – zwerbalizowana nuda bogatego życia wewnętrznego, 

sekcja: orz [bas] i jay [perkusja] – precyzyjnie naoliwiona pompa bezlitośnie regulująca ciśnienie; 
milo [gitara i realizacja nagrań] – nie zawsze oczywiste, gitarowe źródło dźwięków; 
majki [elektronika] – cyfrowy miód, który wszystko idealnie skleja; 
jan [live dub, soundman] – czułe palce i uszy, bez których nie usłyszelibyście tego, co zespół chce, żebyście słyszeli. 


drewnofromlas porusza się swobodnie po różnych rejonach współczesnej miejskiej muzyki basowej ale nie tylko. Korzenie dfl to jazz, soul, roots, dub, drum’n’bass i jungle, ale jego gałęzie sięgają też bardziej egzotycznych rejonów muzycznego lasu, takich jak chicagowski footwork czy gqom. Teksty agi_tre to wiersze, które oddaje słuchaczowi do interpretacji.

 

W sierpniu 2022 wydaliśmy album pt: “coś tam, dużo dalej”, 
który można >> słuchać online

lub pobrać: mp3 320 [95 MB], wav [560 MB] lub flac [418 MB]

 

Cztery utwory z nowej płyty znalazły się na playliście Spotify “Fresh Finds Polska”

a jeden na playlistę “Fresh Finds Polska Best Of 2022”

 

Premierowy koncert zagraliśmy w klubie Żak w Gdańsku >> tu relacja z tego koncertu 

Zagraliśmy showcase’ach Great September w Łodzi i SEA YOU w Gdańsku

 

Na YouTube można obejrzeć 

  • nasz koncert w sklepie Sonar Record Store >> LINK

  • fragment koncertu w Ośrodku Kultury Ochoty ramach inicjatywy “Polska z OFFU” >> LINK

-------------------------------------------

 

 

 

Olbrzym i kurdupel

 

Jak brzmi swobodna improwizacja po przeszło dekadzie nieprzerwanej wspólnej pracy i koncertowania?

Zapraszamy na koncert duetu, który w swoim dorobku artystycznym posiada 5 płyt, niezliczone recenzje w kraju i poza jego granicami oraz setki koncertów klubowych.

Olbrzym i kurdupel - to duet improwizatorów Marcina Bożka i Tomka Gadeckiego. Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nieskrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne

stylistycznie rejony muzyczne. Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku i obrazu. Współpracując z uznanymi artystami sztuk audiowizualnych Tomek i Marcin występują w białych kombinezonach na których

wyświetlane są wizualizacje.

Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule "Frrrrr...."7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem "Six Philosophical

Games". 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu wydanej nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł "WORK". Czwarta płyta to "In Side Shout" nagrana z niemieckim perkusistą Willim Hanne. Piąty album to album DVD "Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE" ( Z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni.

Zespół Olbrzym i kurdupel występował na licznych festiwalach w kraju i za granicą między innymi: "11. All About Freedom Festival" Gdańsk 2017, "MIRROR MIRROR SOMMER FESTSPIELE" BERLIN 2017 ,"SEITWÄRTS AVANTGARDE JAZZ FESTIVAL" HANNOVER 2017, "Mirror Mirror" Berlin (2016), "11.Újbuda Jazzfestival" Węgry Budapeszt (2015), "Krakowska Jesień Jazzowa " Kraków (2014), "Jazz Jantar" w Gdańsku (2010), czy "Dzianie się" w Olsztynie (2012) gdzie otrzymał wyróżnienie.

 

-----------------------------------------------------------

 

Figger & Maja Laura to muzyka elektroniczna, melancholijna i prosta. To właśnie prostota od samego początku była głównym wyznacznikiem przy tworzeniu materiału duetu. Figger i Maja Laura to przyjaciele, których drogi całkiem niedawno połączyły się również na polu muzycznym. Niebawem światło dzienne ujrzy ich EP “Warszawskie ulice”. Maja Laura, która do tej pory poruszała się po płaszczyznach głęboko alternatywnych i eksperymentalnych (płyta “Bardo”, w 2020-21 klawisze w Ściance) otwiera się na dźwiękową czytelność, a Figger, któremu w sercu gra np. Moderat, nadaje kierunek ich wspólnej artystycznej drodze.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Daniel Adamski jest muzykiem instrumentów klawiszowych. Gorzowianin. Grał w kilku zespołach, min. na syntezatorze w grupie Hary Kriszna Fast Food, w latach 1998-2003. Prezentował się również podczas solowych występów, jak i w duetach muzycznych tworzonych z gorzowskimi muzykami. Miłośnik minimalu i ambientu, industrialu, post rocka czy noise. Dźwięki akustyczne i elektroniczne. Jako inspirację wymienia najchętniej minimalistów i artystów nie obawiających się form oszczędnych: Bjork, AIR, Sigur Ros, Daft Punk, Tortoise, Tarwater, To rococo rot, Laika, Stereolab, Stereo Total, PRAM, The See & Cake Paula Wirkusa, duet MAPA, Jacaszka, czy elektronikę Wacława Zimpela, Kristen, BAABA, Lotto, Mitch & Mitch, KOŃ, LXMP, czy Dynasonic, Erika Satie, Philip Glass, Steve Reich i Johna Cage`a. 

Adamski był współtwórcą wydania kilku płyt gorzowskich zespołów. Pierwsza była rejestracją koncertu w MCK z 1999 r. grupy Sennik Harego K., druga płyta została wydana przez duet o nazwie Projekt 751 (2007 ), a trzecia (2008), będąca składanką utworów kilku gorzowskich zespołów muzycznych o nazwie Piosenki Miasta Średniej Wielkości

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

 

Bogdan Sekalski

 

,,Śpij już stary" (bogdan sekalski, jan bąk), album opowiadający o rodzeństwie z misją uratowania ojca chorego na demencję, którego w tym celu zamykają w garażu z wnętrzem przerobionym na kokpit statku kosmicznego i wysyłają w fikcyjny kosmos. To zbiór piosenek z tęsknoty, żywych wspomnień i akceptacji przemijania."

bogdan sekalski - Forma lekka, rytmiczna, taneczna, niesiona chwytliwymi melodiami, za to treści skupiające się na rzeczach poważnych i nieprzyjemnych – porażkach, niezręcznościach i złośliwościach. Eteryczna psychodelia produkcji Bogdana Sekalskiego przywodzi na myśl wczesne dokonania Animal Collective albo Mid-Air Thief, przefiltrowane przez unikatowo polsko-zoomerską, niedyskryminującą perspektywę, odrzucającą w równym stopniu decorum eksperymentalizmu i muzyki popowej, pozwalając sobie na wycieczki na ekstrema obu tych etosów. jan bąk - Melodie w służbie nostalgii, energii i miłości. Inspiracja czerpana z festiwalowych hymnów epoki indie, poezji i współczesnego popu. Ludzkie uczucia opowiadane przez zwierzęta, przedmioty nieożywione i miejsca. Tragikomizm, przekąs i piosenki szyte na miarę do nucenia pod nosem. na scenie dołączy do nich Maciej Pepłoński - założyciel zespołu hage-o


 

__________________________________________

 

spalarnia x Marcioz

 

polsko-brazylijskie spotkanie dwóch artystów w ramach nadzwyczajnej kolaboracji wyobrażającej na nowo wspólny proces tworzenia muzyki i posługiwaniem się słowem. 

 

Marcioz to brazylijski artysta i kompozytor urodzony w Kurytybie, mieszkający w Berlinie, pracujący na przecięciu muzyki eksperymentalnej, sztuki dźwięku, muzyki tradycyjnej i współczesnej. Jego projekty, wydane m.in. przez Record Record, bitbird czy Nurtured Ideas, rozciągają się od południowoamerykańskiej dźwięków, przez w eksperymenty, po melodyjny pop. Jego mini-label "jovemdeu$", ekploruje społeczno-rasowe procesy afro-brazylijskiej miscegenizacji, mulatagem, colorismo, czy dekolonizacjii. Występował m.in na Novas Frequencias (Rio de Janeiro), OCMCMM (Yogyakarta), w Berghain Kantine (Berlin) czy Prinzregententeather (Monachium).

 

itsmarcioz.net

instagram

spotify

bandcamp

 

spalarnia to projekt muzyczny Wojciecha Kosmy, który eksploruje miłość, przyjemność, intymność i tożsamości poprzez poetyckie avant-popowe utwory, które czerpią zarówno z tradycyjnego polskiego folku i popu, jak i z aktualnego słownictwa muzyki tanecznej. spalarnia dąży do ustanowienia głęboko osobistych nowych mitologii zakorzenionych w polskiej kulturze i tradycji, promując jednocześnie queerowe, świeckie i antynacjonalistyczne poglądy. spalarnia występowała między innymi w Tate Modern, Komunie Warszawa, Camden Arts Centre czy Festiwalu Ephemera. Jej debiutancki album USTA ukazał się w maju 2022 roku.

 

spalarnia.website

instagram

spotify

bandcamp


-----------------------------------------------------------------------------------

 

Afterki zagrają:

 

Migdal / Po raz drugi na splinie. Muzyk, producent i DJ z Gorzowa, miłośnik retro w audio i wideo. Zaprezentuje swoją selekcję muzyki elektronicznej, w którą wmiksuje utwory własne.

 

080Cupak / Dubstep/grime/dnb

 

 

 

OpinieOpinie

Opinie