Logowanie
Kategorie wydarzeń
Miasta
PL
EN
Dla organizatora Jak to działa? Kontakt
Marek Biliński | Kraków | Hype Park 23.09.2023 bilety

Marek Biliński | Kraków | Hype Park

23.09 //  19:00 //  HYPE PARK, KRAKÓW

Bilety na wydarzenieBilety
Opis wydarzeniaInformacje

Legenda polskiej muzyki elektronicznej, mistrz syntezatorów, kompozytor, autor kultowych płyt i utworów - MAREK BILIŃSKI zagra w Krakowie!
 

Zapraszamy na absolutnie wyjątkowe wydarzenie, koncert niekwestiowanego pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Po wielu latach Marek Biliński wraca do Krakowa, by wraz z dziesiątkami swoich instrumentów stworzyć dla Was wyjątkowy, niezapomniany wieczór.

"Każdy naród ma ojca własnej muzyki elektronicznej elektroniki. Niemcy mają Kraftwerk, amerykanie czarnych braci z Detroit, francuzi Jean Michel Jerre’a, grecy Vangelisa. Naszym pionierem jest Marek Biliński, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Popularność solową na rodzimym rynku muzycznym zdobył bestsellerowym albumem Ogród Króla Świtu oraz wideoklipem Ucieczka z Tropiku. Ten drugi został przez telewidzów uznany za najlepszy klip 1984 roku. W tym czasie miał już na swoim koncie kolejną „złotą płytę” oraz szereg koncertów w kraju i za granicą. Marek Biliński regularnie koncertował m.in. w Berlinie, Hamburgu, Bremie, Pradze, Moskwie czy Kuwejcie. Pierwsze miejsca w plebiscytach na najpopularniejszego instrumentalistę w latach 1981–1985 przyniosły mu większą świadomość istnienia u polskiego odbiorcy muzyki bez podziału na kategorie.

W 1995 roku został uznany za najlepszego kompozytora i wirtuoza syntezatorów w plebiscycie czytelników branżowego pisma „Muzyk”. W 2018 roku doznał zaszczytu odznaczenia Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Marek Biliński nie spoczywa jednak na laurach, w dalszym ciągu koncertując i wypuszczając na świat nowa muzykę. Warto znać korzenie swojej pasji, dlatego odsyłamy do obszernej dyskografii Marka Bilińskiego, które powinien poznać każdy miłośnik polskiej muzyki elektronicznej."

Drzwi: 19:00
Koncert: 20:00

OpinieOpinie

Opinie