Logowanie
Kategorie wydarzeń
Miasta
PL
EN
Pomoc Organizuj ze Stage24 Jak to działa? Kontakt
Marek Biliński | Warszawa | Sala S1 01.03.2024 bilety

Marek Biliński | Warszawa | Sala S1

01.03.2024 //  19:00 //  Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, WARSZAWA

Bilety na wydarzenieBilety
PULA GOLD
dostępna do wyczerpania - najpóźniej do
1.03.2024
SOLD OUT!
PULA SILVER
dostępna do wyczerpania - najpóźniej do
1.03.2024
SOLD OUT!
Opis wydarzeniaInformacje

Zapraszamy na absolutnie wyjątkowe wydarzenie, koncert niekwestiowanego pioniera polskiej muzyki elektronicznej. 
 

"Każdy naród ma ojca własnej muzyki elektronicznej elektroniki. Niemcy mają Kraftwerk, amerykanie czarnych braci z Detroit, francuzi Jean Michel Jerre’a, grecy Vangelisa. Naszym pionierem jest Marek Biliński, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Popularność solową na rodzimym rynku muzycznym zdobył bestsellerowym albumem Ogród Króla Świtu oraz wideoklipem Ucieczka z Tropiku. Ten drugi został przez telewidzów uznany za najlepszy klip 1984 roku. W tym czasie miał już na swoim koncie kolejną „złotą płytę” oraz szereg koncertów w kraju i za granicą. Marek Biliński regularnie koncertował m.in. w Berlinie, Hamburgu, Bremie, Pradze, Moskwie czy Kuwejcie. Pierwsze miejsca w plebiscytach na najpopularniejszego instrumentalistę w latach 1981–1985 przyniosły mu większą świadomość istnienia u polskiego odbiorcy muzyki bez podziału na kategorie.

W 1995 roku został uznany za najlepszego kompozytora i wirtuoza syntezatorów w plebiscycie czytelników branżowego pisma „Muzyk”. W 2018 roku doznał zaszczytu odznaczenia Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Marek Biliński nie spoczywa jednak na laurach, w dalszym ciągu koncertując i wypuszczając na świat nowa muzykę. Warto znać korzenie swojej pasji, dlatego odsyłamy do obszernej dyskografii Marka Bilińskiego, które powinien poznać każdy miłośnik polskiej muzyki elektronicznej."
 

Drzwi: 18:00
Koncert: 19:00

OpinieOpinie

Opinie