Logowanie
Kategorie wydarzeń
Miasta
PL
EN
Pomoc Organizuj ze Stage24 Jak to działa? Kontakt
[ZMIANA MIEJSCA] 2K88 & STRATA "SHAME ON TOUR" | 14.06 | GDYNIA 14.06.2024 bilety

[ZMIANA MIEJSCA] 2K88 & STRATA "SHAME ON TOUR" | 14.06 | GDYNIA

14.06.2024 //  19:00 //  Drugi DOM, GDYNIA

Bilety na wydarzenieBilety
Opis wydarzeniaInformacje

[ZMIANA MIEJSCA]

2K88
& STRATA "SHAME ON TOUR

 

STRATA to nowy projekt doskonale znanych i cenionych postaci polskiego rapu - Kosiego (JWP, Jetlagz), Hadesa (HiFi Banda) oraz jednego z najoryginalniejszych polskich producentów muzycznych - 2K88 (Syny, W/88, Brodka). Opublikowane dotychczas single powoli odsłaniają rozpiętość stylistyczną płyty „SUBARU”. Melancholijny numer „Radary”, mocny, phonkowo-junglowy „C65” z metaforycznie ujętą jako pistolet starą militarną kurtką M65 oraz opublikowany dziś junglowy, mroczny singiel „Kwit” zapowiadają eklektyczne brzmieniowo wydawnictwo, pełne spontanicznie rzuconych, trafnych wersów. To płyta, która miała nie powstać, a urodziła się sama.

 

„Cały album tętni zresztą trudną do podrobienia energią, która tworzy się na wszystkich międzystylowych bashmentach od Kingston, przez Londyn, aż po Warszawę – luzem, spontanicznością i zajawką, freestyle’ową nawijką i brakiem napinki, z którym kojarzy mi się Trójmiasto, a szczególnie jego najmłodsza część.” Pisze Filip Kalinowski na newonce.net.

 

Naturalnym dopełnieniem „SUBARU” jest natomiast równolegle nadchodzący album instrumentalny 2K88 pt. „SHAME” (wyd. Unsound). Oba albumy powstawały w tym samym czasie i mają wiele wspólnych mianowników. Na „SHAME” również dominuje bas, breaki i dubowe pogłosy ze zmielonymi śladami polskiego rapu, który na „SHAME88 dosłownie sampluje, nadając materiałowi nostalgiczny rapowy sznyt i definiując niejako PL Sound, który to termin 88 ostatnio pół-żartem pół-serio wrzucił w obieg.

 

„Te projekty szły równolegle i mają trochę podobny klimat. Dużo bitów z tej naszej pierwszej sesji z Hadesem poszło równolegle na STRATĘ i na mój nowy album - na „SHAME” są fragmenty, do których rapować miał Had, a na „SUBARU” są takie, które robiłem z myślą o moim solo. Wszystko się tu uzupełnia, więc koniecznie chcemy to zagrać razem na koncertach – mówi producent. Obie te płyty wyjdą właściwie naraz. Na solówce jest dużo breakowego grania, a tu jungle wchodzą gdzieś na moment na fejdzie. Ale jest też dużo innych rzeczy, którymi się jaram – te basy jakieś takie dubstepowe, te rytmy baile funkowe, footwork i… oberki.” (88 dla newonce.net)

 

Premiera „SUBARU” zaplanowana jest na 17.05.24, a „SHAME” na 14.06.24.

 

Dostępny jest również preorder „SUBARU” który zawiera limitowany winyl, kasetę i koszulkę -https://jwpcrew.pl/strata/

 

INFO:
14.06.24
Drugi DOM 
ul. Architektów 1A
81-528 Gdynia

 

DOORS: 19:00 
SHOW: 20:00 
 

Bilety nabywane poza oficjalnym kanałem sprzedaży lub od osób trzecich mogą być fałszywe, co może skutkować brakiem możliwości wejścia na koncert.

Osoby poniżej 16 r.ż muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego (opiekun musi również posiadać bilet).
Osoby od 16 r.ż mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

 

| WZÓR ZGODY |

OpinieOpinie

Opinie